İngiltere Ankara Antlaşması Şartları Nelerdir?


Eklenme Tarihi: 2019-07-16 07:59:37

İngiltere Ankara Antlaşması şartları 1963 yılında imzacı olan Türkiye ile Avrupa Ekonomik Topluluğuna üyesi ülkelerce belirlenmiş olup günümüze kadar çeşitli değişikliklere uğramıştır.

İngiltere Ankara Antlaşması şartları, 1963 yılında Türkiye ile AET’ye üye ülkelerce belirlenmiştir. Ankara Antlaşması şartları 1973 yılında İngiltere’nin AET’ye katılmasıyla Birleşik Krallık için geçerli olmuştur. Ankara Antlaşması Vizesi ilk imzalandığı zaman Türk vatandaşlarının Avrupa ülkelerinde serbest meslek sahibi olarak iş kurmasını sağlamak amacıyla imzalanmıştır. İngiltere’de puan bazlı vize türleri gibi sınırlandırılmış şartları bulunmamaktadır. İngiltere Ankara Antlaşması şartları İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkma süreci içerisinde değişikliğe uğramış olmakla birlikte Mart 2019 tarihinde İngiltere’nin AB’den çıkması halinde tekrar değişebilir veya Ankara Antlaşması iptal edilebilir. Bu konu hakkında henüz net bir karar ve bilgi bulunmamaktadır.

İngiltere Ankara Antlaşması şartları içinde belirli bir seviyede İngiltere dil bilgisi, başvuru ücreti, belirlenmiş miktarda maddi yeterlilik kanıt talebi bulunmamaktadır. Ancak İngiltere’de iş kuracak olan bireylerin kimseden yardım almadan iletişimini sağlayabileceği ve iletişimini kurup işini yürütebileceği kadar İngilizce bilmesi yararına olacaktır. İngiltere’de iş kuracak olan bireylerin İngiltere’de asgari yaşam şartlarının sürdürebilmeyi sağlayacak bir miktar paranın banka hesabında bulunması vize onayı alabilmek için oldukça önemli bir evrak olacaktır. Vize reddi almış olan bireyler idari itiraz (administrative review) başvurusunda bulunabilirler. Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında vize reddi almamak için neler yapılabileceği, vize reddi alındıysa nasıl itiraz edilebileceğine dair konunun uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Ankara Antlaşması şartları hakkında güncel haberleri ve detaylı bilgiyi İngiltere Vizesi Son Gelişmeler sayfasından elde edebilirsiniz.

“İngiltere Ankara Antlaşması şartları nelerdir?”, “Ankara Antlaşması vizesi başvuruları nasıl yapılır?”, “Ankara Antlaşması Vizesi şartları sağlanmazsa ret mi?” gibi sorularınız bulunuyorsa Ankara Antlaşması Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firmanın uzman danışmanlarına ulaşarak cevap bulabilir, Ankara Antlaşması Vizesi ve Ankara Antlaşması Vize reddine itiraz başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

"İngiltere Ankara Antlaşması Şartları Nelerdir?" sayfası 268 defa okundu