Ankara Antlaşmasında Mahkeme Hakkı Kaldırıldı mı?


Eklenme Tarihi: 2019-07-15 17:05:29

İngiltere hükümeti, Ankara Antlaşması vizesinden ret cevabı alındığı takdirde mahkeme yolu ile itiraz hakkına son verdi.

Ankara Antlaşması İngiltere vizesi bir iş vizesidir ve bu vize sayesinde Türk vatandaşları aileleri ile birlikte İngiltere’de yaşayıp 4 yıl sonunda Süresiz Oturum İzni ve 5 yıl sonunda da İngiltere vatandaşlığı alarak, İngiltere’nin göçmenleri haline gelirler.

Hazırlanması ve kabul aşaması da oldukça stresli geçen Ankara Antlaşması İngiltere vizesi başvuru süreci, çok iyi ve kapsamlı bir hazırlık süreci gerektirir aksi takdirde ret alınması kaçınılmazdır çünkü bu vize aynı zamanda Türk vatandaşlarının göçmen statüsünde İngiltere’de yaşamasını sağlar ve vize memurları tarafından detaylı bir incelemeye tabii tutulur.

Ankara Anlaşması İngiltere vizesi tarihte imzalanan Ankara Antlaşması maddeleri gereğince kaldırılamaz veya değiştirilemezdir. Ancak İngiltere hükümeti, Ankara Antlaşması vizesinden ret cevabı alındığı takdirde mahkeme yolu ile itiraz hakkına son verdi. Yani bu demek oluyor ki Ankara Anlaşması İngiltere vizesi başvurusunuz reddedilirse yalnızca idari değerlendirme olarak bir itirazda bulunabileceksiniz, mahkeme yolu ile itiraz etme hakkınız olmayacak. Her ne kadar Ankara Anlaşması gereği bu itiraz hakkının kaldırılmaması gerekse de, artık vize reddi durumunda mahkeme hakkınız olmayacak. Bu son gelişmeler de gösteriyor ki, vize reddi almamak için kusursuza yakın bir başvuru dosyası hazırlanması gerekli, bu da tabii ki mantıklı bir iş planı oluşturmaktan geçiyor.

Ankara Antlaşması İngiltere vizesi de dahil olmak üzere her çeşit İngiltere vizesi ve İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz.

"Ankara Antlaşmasında Mahkeme Hakkı Kaldırıldı mı?" sayfası 269 defa okundu