Ankara Antlaşması Vizesi Nedir?


Eklenme Tarihi: 2019-07-14 16:05:37

İngiltere'de iş kurmak ve kendi işini serbest meslek sahibi olarak yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere Vizesi başvurusu yapabilir, İngiltere'de kendi işlerinde çalışma suretiyle yaşayabilirler.

Ankara Antlaşması Vizesi Nedir?

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında yapılan ilk başvuru sonucu 1 yıllık vize alınır. Bu 1 yıl içerisinde başvuru sahibinin İngiltere'ye gitmesi Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere'de yapacağını söylediği işi başlatması gerekmektedir.

İngiltere'de işin kurulması için verilen 1 yıllık İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi süresinin dolmasına yakın kişinin tekrar ancak bu sefer İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Uzatma Başvurusu yapması gerekmektedir. İngiltere Ankara Antlaşması Uzatma Başvurusu sonucu 3 yıla kadar İngiltere Vizesi alınabilmektedir. Alınan vizenin 3 yıldan az olması durumunda başvuru sahibinin İngiltere Vizesi süresi dolmasına yakın tekrar İngiltere Ankara Antlaşması Uzatma Başvurusu yapması gerekmektedir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere'de geçirilen 4 yılın sonunda kişi İngiltere Sürekli Oturum İzni Başvurusu yapma hakkı kazanır. İngiltere Sürekli Oturum İzni alan başvuru sahibi ise İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamındaki yükümlülüklerden çıkar. Yani Ankara Antlaşması kapsamında yaptığı işi yapma zorunluluğu kalkar. İşini değiştirebilir veya bir işverenin yanında maaşlı olarak çalışabilir.

İngiltere Sürekli Oturum İzni ile İngiltere'de geçirilen 1 yılın, toplamda 5 yılın ardından ise kişi İngiliz Vatandaşlığı'na geçiş için başvuru hakkı kazanır.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere'de yapılmak istenen işlere dair bir kısıtlama yoktur. Doktorluk gibi özel şartlar gerektiren meslekler haricinde serbest meslek sahibi olarak yapılabilecek her türlü iş için İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yapılabilir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında aranan genel bir asgari sermaye, dil veya eğitim şartı yoktur. Kişinin sahip olması gereken minimum sermaye, dil ve eğitim şartı tamamen İngiltere'de İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında yapmayı planladığı işe bağımlı olarak değişkenlik göstermektedir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi hakkında detaylı bilgi ve uzman danışmanlık hizmeti için iletişim detayları kullanarak irtibata geçebilir, uzmanlarla görüşebilirsiniz.

"Ankara Antlaşması Vizesi Nedir?" sayfası 285 defa okundu