Sıkça Sorulan Sorular


İngiltere Ankara Antlaşması Şartları Nelerdir?

İngiltere Ankara Antlaşması şartları 1963 yılında imzacı olan Türkiye ile Avrupa Ekonomik Topluluğuna üyesi ülkelerce belirlenmiş olup günümüze kadar çeşitli değişikliklere uğramıştır.


Ankara Antlaşması Şikâyet Nereye Yapılır?

Ankara Antlaşması şikâyet başvurularının nereye yapılabileceği ve hangi konularda nasıl şikâyette bulunulabileceği konusunda uzmanlaşmış firmamız uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.


Ankara Antlaşması Tier 2 Vizesiyle Farklı Nedir?

Ankara Antlaşması Tier 2 vizesiyle farklarının temel noktası Ankara Antlaşmasının puan bazlı sistem olmaması ve vize başvurusu için gerekli şartlarının farklı olmasıdır.


Ankara Antlaşması Son Gelişmeler Nelerdir?

Ankara Antlaşması son gelişmeler üzerine araştırma yapan bireyler güncel haberleri İngiltere vize türleri ve Ankara Antlaşması Vizesi konularında uzman bireylerden edinerek daha sağlam bir başvuru gerçekleştirebilir.


Ankara Antlaşmasında Mahkeme Hakkı Kaldırıldı mı?

İngiltere hükümeti, Ankara Antlaşması vizesinden ret cevabı alındığı takdirde mahkeme yolu ile itiraz hakkına son verdi.


İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu için Ne Kadar Para/Sermaye Gerekir?

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere'de serbest meslek sahibi olarak iş kurmak için sahip olunması gereken genel bir minimum sermaye şartı yoktur.


Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu için İngiltere'de Kaçak Kalmış Olmam Sorun Olur mu?

Daha önce İngiltere'de kaçak olarak bulunmuş olmak İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurusunu engellemez.


Eşim ve Çocuklarımda Benimle Gelebilir mi?

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere'de serbest meslek sahibi olarak kendi işini kurmak isteyen kişinin eşi ve 18 yaş altı çocukları İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi sahibi ile beraber seyahat etmek üzere İngiltere Ankara Antlaşması Bağımlı Vizesi başvurusu yapabilirler.


Ankara Antlaşması Vizesi almak için İngilizce Bilmek Zorunlu mudur?

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere'de serbest meslek sahibi olarak kendi işini yapmak isteyen kişiler için genel bir asgari İngilizce seviyesi yoktur.


Ankara Anlaşması Vizesinde Eğitim Seviyesi Önemli mi?

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere'de serbest meslek sahibi olmak için herhangi bir diplomaya sahip olma şartı yoktur.


Ankara Antlaşması Vize Süresi Ne Kadar?

Yapılan ilk başvuru ile 1 yıllık İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi alınır. Bu 1 yıl içerisinde İngiltere'ye girderek işi kurmanız beklenir.


Ankara Antlaşması Vizesi Sahipleri Ne Tür İşler Yapılabilir?

Doktorluk, Avukatlık, Diş Hekimliği gibi İngiltere yasalarına göre özel eğitim ve diploma gerektiren işler haricinde serbest meslek olarak yapılabilecek her iş İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında yapılabilir.


Ankara Antlaşması Vizesine Kimler Başvurabilir?

18 yaş üzeri her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı serbest meslek sahibi olarak kendi işini yapabilecek yeterliliğe sahip olması halinde İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere'de iş kurmak üzere başvuru yapabilir.


İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi'ne Nasıl Başvurabilirim?

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları için İngiltere Konsolosluğu'nun ya da İngiltere Vizesi başvuru merkezinin hazırlamış olduğu resmi bir evrak listesi bulunmamaktadır.


Ankara Antlaşması Vizesi Nedir?

İngiltere'de iş kurmak ve kendi işini serbest meslek sahibi olarak yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere Vizesi başvurusu yapabilir, İngiltere'de kendi işlerinde çalışma suretiyle yaşayabilirler.