Ankara Antlaşması Vatandaşlık Başvurusu


Eklenme Tarihi: 2019-01-03 22:33:34

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Süresiz Oturum İzni ile İngiltere'de toplam 5 yılın tamamlanmasının ardından İngiltere Vatandaşlığı'na geçiş için başvuru hakkına sahip olunur.

Ankara Antlaşması  Vatandaşlık Başvurusu

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere'de bulunulan 4 yılın tamamlanmasının ardından İngiltere Sürekli Oturum İzni'ne başvurmuş kişiler İngiltere Sürekli Oturum İzni ile de İngiltere'de 1 yılı tamamlamalarının, yani toplamda 5 yılın dolmasının ardından İngiliz Vatandaşlığı'na geçmek üzere başvuru yapma hakkına sahip olurlar.

İngiliz Vatandaşlığı'na geçebilmek için İngiltere'de İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında ve İngiltere Süresiz Oturum İzni ile toplamda 5 yılın doldurulmasının haricince "İngiltere'de Yaşam (Life in UK)" testini geçmek ve İngiltere Hükümetinin kabul ettiği bir dil sınavına katılarak yeterli İngilizce dil bilgisine sahip olunduğunu gösteren bir dil sertifikası alınmalıdır. Bu iki şart İngiliz Vatandaşlığı'na geçmek isteyen 18-65 yaş arası tüm başvuru sahiplerini kapsamaktadır.

İngiliz Vatandaşlığı'na geçiş için başvuracak kişilerin başvuru günü itibariyle geriye dönük olarak İngiltere dışında bulundukları süresinin son 12 ay içerisinde 90 ve son 5 yıl içerisinde toplamda 450 günü aşmamış olması gerekmektedir.

İngiliz Vatandaşlığı'na geçiş başvurusu hakkında detaylı bilgi için danışmanlık firması uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

"Ankara Antlaşması Vatandaşlık Başvurusu" sayfası 14148 defa okundu